Середа, 23.01.2019
ОМ РАЕС
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Общая категория » Разное » Відповіді на запитання (http://www.atomprofspilka.info)
Відповіді на запитання
omrnppДата: Понеділок, 04.08.2008, 18:47 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 70
Репутація: 0
Статус: Offline
Дана тема створена для ознайомлення з відповідями на питання, що нас цікавлять... Інформація копіюється з офіційного сайту Атомпрофспілки.
Так, що тут не задаєм питання, а просто читаєм якщо цікаво.

Відповіді на запитання – надання відпустки
Чи має право керівництво підприємства видати наказ про надання відпустки працівника, якщо той не писав заяви про відпустку і взагалі планував використати відпустку у інший час.

Черговість надання відпусток відповідно до Статті 10 Закону «Про відпустки» визначається графіком, який затверджується роботодавцем з урахуванням потреб виробництва та особистих інтересів працівників. Графік відпусток обов’язково доводиться до відома всіх працівників. Якщо графік відпусток належним чином затверджено, то поданням працівником особистої заяви законодавством не передбачено. Як виняток щорічна відпустка може бути перенесена роботодавцем на інший строк лише за згодою працівника.
Якщо ж графік відсутній – заява працівника про надання відпустки є обов’язковою. Самостійне видання роботодавцем наказу про надання працівнику відпустки є порушенням права працівника на працю та відпочинок і може бути оскаржене у судовому порядку.

 
omrnppДата: Понеділок, 04.08.2008, 18:58 | Повідомлення # 2
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 70
Репутація: 0
Статус: Offline
Відповіді на запитання – звільнення працівника, що знаходиться у нетверезому стані

Чи можна звільнити працівника, що знаходиться в нетверезому стані?

Випадки, коли трудовий договір може бути розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, встановлені ст. 40 КЗпП України. Однією із таких підстав є поява працівника на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння (п. 7 ч. 1 ст. 40 КЗпП).
Дану підставу при звільненні дуже важливо застосовувати правильно, оскільки, по-перше, робота такого працівника і сама його присутність становить чималий ризик для нього самого, оточуючих і для підприємства в цілому, а по-друге – необхідно чітко встановити чи дійсно працівник знаходився в нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп’яніння. Дотримання цього дасть можливість уникнути негативних наслідків: наприклад, незаконного звільнення такого працівника або необхідності поновлення його на роботі, якщо факт перебування у нетверезому стані не підтвердиться.
У постанові Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. № 9 роз’яснено, що для застосування такої підстави для звільнення головне значення має те, коли саме працівник перебував у стані сп’яніння – у робочий чи у вільний від роботи час, не враховуючи обідньої перерви. Перебування працівника в такому стані на роботі у вільний від роботи час (після роботи, у відпустці) не може бути підставою для звільнення. В даному випадку поява на роботі в нетверезому стані може бути кваліфікована як порушення громадського порядку. Тоді складається акт і матеріали передаються у відповідні органи, які мають право застосувати до такої особи заходи адміністративного впливу.
Водночас, є категорії працівників, для яких може бути встановлено ненормований робочий час. Для таких працівників поява на роботі в нетверезому стані після закінчення робочого часу розцінюється як поява на роботі в нетверезому стані в робочий час.
В тій же постанові роз’яснюється, що факт сп’яніння необхідно підтверджувати медичним висновком або іншими видами доказів, передбаченими ЦПК України. Звісно, краще якщо даний факт буде підтверджено медичним висновком, оскільки деякі ліки можуть мати дію, дуже схожу на стан сп’яніння, і у випадку помилки звільнення працівника буде незаконним. А от у разі відмови працівника від медичного огляду роботодавець може скласти акт про таку відмову і підтвердити факт перебування у нетверезому стані показаннями свідків, про що теж необхідно скласти акт.

 
omrnppДата: Понеділок, 04.08.2008, 19:01 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Администраторы
Повідомлень: 70
Репутація: 0
Статус: Offline
Відповіді на апитання – звільнення на пенсію

Якого змісту має бути наказ по підприємству та який запис у трудовій книжці щодо звільнення працівника, який (на час звільнення – 64 рік) одержує пенсію з 60 років, але подав заяву про звільнення з обійманої посади за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію за віком ?

Виходячи з норм Закону «Про пенсійне забезпечення», призначення пенсії, за винятком деяких випадків, законодавство не пов'язує з необхідністю звільнення працівника. У даному випадку працівника необхідно відповідно до його заяви звільнити за ст. 38 КЗпП України у зв'язку з виходом на пенсію, якщо раніше він за цією підставою не звільнявся.
При звільненні з поважних причин, до яких належить і вихід на пенсію, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, без дотримання двотижневого строку.

 
Форум » Общая категория » Разное » Відповіді на запитання (http://www.atomprofspilka.info)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz